Kiedy montować drzwi zewnętrzne w nowym domu?
Montaż drzwi zewnętrznych to jeden z najważniejszych kroków podczas budowy nowego domu. Stolarka drzwiowa ma kluczowe znaczenie. Pełni bowiem ważną funkcję związaną z bezpieczeństwem i izolacją termiczną budynku. Na jakim etapie warto zamówić skrzydło drzwiowe i na co zwracać uwagę przy jego wyborze? Sprawdź to w artykule!
Z tekstu dowiesz się:
- Montaż drzwi zewnętrznych – na jakim etapie budowy o tym pomyśleć?
- Jakie są sprytne patenty związane z montażem drzwi wejściowych zewnętrznych?
- Montaż drzwi wejściowych – ile trzeba za to zapłacić?
- Drzwi wejściowe zewnętrzne z aluminium – jakie modele sprawdzą się w Twoim domu?
Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, kiedy jest najlepszy moment na montaż drzwi zewnętrznych oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas tego typu prac. Podpowiemy Ci także, które systemy Reynaers Aluminium warto wybrać, aby stworzyć nowoczesne i funkcjonalne wejście do domu.
Drzwi zewnętrzne: nowoczesne wejście do domu – kiedy o nim pomyśleć?
Stolarka drzwiowa w nowym domu to przede wszystkim ważny aspekt bezpieczeństwa przed włamywaczami, a także ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kiedy najlepiej pomyśleć o jej wyborze? Najczęściej inwestorzy decydują się na montaż drzwi zewnętrznych po zakończeniu tynkowania, wylaniu posadzek i ich dokładnym osuszeniu, czyli w momencie osiągnięcia tzw. stanu surowego zamkniętego.
Zdarza się, że umieszczenie drzwi przed tym etapem może później skutkować nieprzyjemnym zapachem stęchlizny w budynku i powstawaniu pleśni. Montaż można przeprowadzać o każdej porze roku. Jeżeli chcesz to robić zimą, koniecznie zastosuj materiały przystosowane do niskich temperatur – np. specjalną zimową piankę, taśmę rozprężną albo wełnę montażową. Użycie nieodpowiednich produktów to gorsza izolacja i utrata ciepła, a w konsekwencji wyższe rachunki za ogrzewanie.
Czytaj też: Współczynnik U: co oznacza izolacyjność termiczna dla Twojego projektu budowlanego?
Montaż drzwi wejściowych – o czym powinien wiedzieć inwestor?
Już niedługo będziesz montować drzwi wejściowe do domu? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych patentów. Oto one!
Bardzo często właściciele budynków, zanim jeszcze wybiorą docelowy model drzwi, zastępują je tymczasowym, tańszym rozwiązaniem w postaci drzwi zastępczych. Mogą to być stalowe drzwi techniczne albo drzwi używane, które później wystarczy sprzedać albo umieścić w garażu czy piwnicy. Warto postąpić tak samo, aby nie martwić się, że drzwi wejściowe zostaną pobrudzone bądź uszkodzone przez ekipę remontową.
A może już zamontowałeś drzwi wejściowe i boisz się o ich zniszczenie? W takim przypadku na czas prac wykończeniowych zabezpiecz je grubą tekturą oraz folią i kup tańszą klamkę, której nie będzie Ci szkoda. Pamiętaj tylko o zamontowaniu tymczasowej wkładki do zamka, co pozwoli uniknąć kosztów związanych z dorabianiem kluczy w przypadku ich zgubienia przez kolejne ekipy remontowe.
Po zakończeniu robót wkładkę wymień na docelową i postaw na elegancką klamkę do drzwi. Warto także pomyśleć o tym, aby ekipie budowlanej umożliwić inne wejście do domu – np. przez bramę garażową lub kotłownię, aby przez nieuwagę ktoś nie uszkodził zamontowanego już skrzydła głównego.
Sprawdź też: Jaka uszczelka do drzwi wejściowych? Sprawdź, czym powinna się wyróżniać?
Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych?
Koszt zamontowania drzwi zewnętrznych zależy od wielu czynników – m.in. rodzaju obramowania (aluminiowe, drewniane), a przede wszystkim stawek za robociznę. Wydatki na tego typu prace wahają się od 300 do nawet 1500 złotych. Warto jednak pamiętać, że drzwi wejściowe to inwestycja na lata, która przekłada się na bezpieczeństwo oraz estetykę wejścia do domu, dlatego nie warto oszczędzać na jakości użytych materiałów i fachowcach, którzy profesjonalnie zajmą się montażem. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z dobrymi wykonawcami i zdobyć kilka wycen, aby wybrać najlepszą ofertę odpowiadającą Twoim oczekiwaniom oraz domowemu budżetowi.
Przeczytaj także: Odkryj nasze różne typy drzwi aluminiowych
Potrzebne drzwi zewnętrzne? Aluminium sprosta Twoim wymaganiom!
Budowa idzie pełną parą i przyszedł czas na wybór drzwi wejściowych? Bez względu na to, czy Twój budynek jest nowoczesny, czy też został wybudowany na bazie klasycznego projektu, warto zainwestować w solidne drzwi aluminiowe. Postaw na takie, które będą najlepiej pasować do elewacji domu, jego bryły i Twoich upodobań estetycznych. Do wyboru masz kilka rodzajów systemów od Reynaers Aluminium.
MasterLine 8 – to rozwiązanie gwarantujące wysoką izolację termiczną i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Drzwi znajdziesz w kilku wariantach kolorystycznych. Są funkcjonalne i eleganckie.
MasterLine 10 – te drzwi zaprojektowaliśmy je z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Są one dostępne w wersji bezprzylgowej i przylgowej. To model z doskonałą izolacyjnością termiczną i wysokim parametrem wodoszczelności. Mają udoskonaloną przekładkę termiczną oraz świetny system drenażu.
ConceptSystem 77 – energooszczędne drzwi spełniające rygorystyczne standardy dotyczące izolacyjności termicznej, stabilności oraz bezpieczeństwa. Można je dopasować do różnych rodzajów budynków.
SlimLine 38 – system dla miłośnika minimalistycznego designu. Drzwi są wytrzymałe, lekkie oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Mają również smukłą konstrukcję.
ConceptSystem 59Pa – jeśli Twój dom powstaje w ciepłym klimacie, wybierz drzwi nieizolowane z dużymi przeszkleniami, które wpuszczą do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Możesz je także z łatwością personalizować, wybierając np. niski próg lub opcję bezprogową i ukryty drenaż.
Mamy nadzieję, że z naszą pomocą udało Ci się znaleźć wymarzone drzwi wejściowe do domu, a ich montaż już nie będzie spędzał Ci snu z powiek. Osadź skrzydło drzwiowe w odpowiednim momencie i pamiętaj o kilku powyższych wskazówkach, a reszta pójdzie jak z płatka.
Czytaj również: Jaki otwór pod drzwi 70, 80 i 90 cm?