Venezia w Warszawie
W jednym budynku udało się stworzyć nowoczesne, funkcjonalne miejsce pracy i jednocześnie doskonałą przestrzeń do ekspozycji produktów. Duże przeszklenia i świetliki wprowadzają do wnętrz naturalne światło, a innowacyjne rozwiązania architektoniczne sprawiają, że budynek świetnie wpasowuje się w otoczenie.
Dobrze zaprojektowana przestrzeń
Układ funkcjonalny budynku jest prosty i czytelny, dzięki czemu bryła wygląda lekko i elegancko, nie przytłacza rozmiarami. Zaplanowano go na planie litery L, a dwie części połączono wysokim na dwie kondygnacje łącznikiem z przeszkloną fasadą. Fasada jest zróżnicowana w zależności od funkcji – niemal całkowicie przeszklona w części biurowej, bardziej zamknięta w magazynowej. Przestrzenie na różnych poziomach przenikają się – dzięki przeszklonej klatce schodowej, łącznikowi między dwiema częściami budynku oraz antresoli na najwyższej kondygnacji, która umożliwia dodatkowe doświetlenie pierwszego piętra. Nowoczesne, duże przeszklenia od podłogi do sufitu oraz świetliki wprowadzają do wnętrz dużo naturalnego światła. Szklane aranżacje pozwalają uzyskać efekt otwartości i transparentności, tworząc ponadczasową przestrzeń. Dynamiczna forma obiektu z każdej strony zapewnia inne doznania widokowe. Bryła obiektu została ukształtowana tak, aby wszystkie strefy budynku maksymalnie się przenikały, integrując wnętrze z przestrzenią na zewnątrz.
Podwójna funkcja
W budynku wykorzystano również inne systemy Reynaers Aluminium, m.in. CS 86-HL i CS 77-HI. Na balkony w części biurowej prowadzą drzwi podnoszono-przesuwne CP 155-LS. Osłony przeciwsłoneczne (system BS 100 Reynaers Aluminium), umieszczone na wysokości najwyższej kondygnacji, pełnią podwójną funkcję. Osłaniają pomieszczenia na tym poziomie przed nadmiarem słońca i chronią przed nagrzewaniem, stanowią też efektowne zwieńczenie bryły budynku.
Involved stakeholders
Inny interesariusz
- Venezia Sp. J. (Investors)